Інформація про Стрийський район

    Стрийський район — район Львівської області в Україні з районним центром у місті Стрий.
    Район розміщений в північній смузі Українських Карпат на важливих шляхах сполучення.
   Загальна його площа становить 80771 га. Через територію району проходять магістральні газопроводи, нафтопроводи і лінії електропередач високої напруги.
    Крім того, на території розміщені гірничі відводи, нафта і газородовища, водозабори міст Львова, Дрогобича, Стрия, Моршина, Трускавця, Стебника, колишній військовий аеродром та курорт Моршин.Разом із санітарно-захисними, охоронними і іншими зонами ці території складають 45000 га  або більше 55 відсотків загальної території.
   В 71 населених пунктах району і м. Моршин проживає 62,8 тис. чоловік. На цій території   розміщено: 10 промислових підприємств, 3 підприємства геології і управління бурових       робіт, 2 станції підземного зберігання газу, 42 підприємства інших галузей (будівельні, шляхові,транспортні), 2 санаторії "Київ +", Прикарпатська Ватра, дитячий оздоровчий табір "Зірниця", 15 санаторіїв, бальнео-грязелікарня на 4400 процедур в добу, АТ "Укрпрофоздоровниця", 217 приватних підприємств і товариств з  обмеженою відповідальністю, 18 колективних господарств, 61 фермерське та інші.
   Що стосується сільського господарства, то Стрийщина характеризується низькою родючістю грунтів. По кислотності близько 60 відсотків - сильно та сильнокислі,  середньозважений вміст гумусу дуже низький (менше 1,7%).
   Стрийський район відноситься до рівнинної агрозони, зони м'ясо-молочного скотарства з   вирощуванням картоплі, цукрових буряків, овочів, льону-довгунця і на перспективу - ріпаку.
   Природнім багатством району є прекрасні ліси, мінеральні та підземні води, поклади нафти, газу, сировина будівельних матеріалів.
    За розвіданими запасами нафти і газу Стрийщина займає чільне місце серед адміністративних районів Львівської області (розвідано 110 млрд. куб. м запасів природного газу промислових категорій та 15 млн. тонн, видобувних запасів нафти).
    Родовища нафти розташовані між селами Н. Стинава - Любинці - Розгірче та в районі Довголука - Семигинів.
   На території діють 9 родовищ мінерально-сировинних ресурсів (Стрийський гравійний кар'єр Ясеницького кар'єроуправління, Піщано-Ходовицьке родовище в с. Піщани, родовища гравійної суміші в селах Стриганці та Ходовичі, родовища глини в с. Голобутів, Лисовичі, Довголука, В. Лукавиця, суглинок - Дашавський кар'єр.
    На території Моршина, Лисович та Розгірче є запаси мінеральних вод.
    У зв'язку з природно-кліматичними та географічними особливостями району м. Моршин ніби призначений для розвитку санаторно-курортної мережі, здравниць та лікувальних закладів.
    Великі природні багатства, а головне мальовнича природа і хороший клімат щорічно приваблюють сюди відпочиваючих.