У рамках відзначення Року Степана Бандери

 

24 січня світлиця районної книгозбірні у рамках відзначення Року Степана Бандери на Стрийщині запросила своїх постійних читачів, студентську молодь та слухачів Університету Третього Віку на прем’єру книги «Батько Бандерів», автор Анатолій Бень. 

Урочистості та значимості події надав виступ настоятеля Храму Успіння Пресвятої Богородиці м.Стрия, декана Стрийського о. Мирона Гринишина. Дуже цікаві факти історичного характеру поєднувались з християнським вченням, свяченичою родиною славного борця. Отець Іван Барабаш, настоятель Церкви Усіх Святих Українського народу, також повів стежками нескорених, що воювали за правду на наших теренах, поєднуючи ці події з сьогоденням.

 

Заступник голови Стрийської районної ради Мирон Войтович виклав цікаві думки, згадавши боротьбу багатьох поколінь українців за волю. Короткий історичний екскурс ведучої нагадав про ці буремні часи, а показ відеоматеріалів збагатив знання присутніх про родину Провідника. Цікавою була мандрівка сторінками книги, проведена краєзнавцем, дослідником, просвітянином Богданом Сидораком. Особлива увага при обговоренні приділялась стрийському періоду життя Великого Сина України, його батькам, рідним та близьким. Спогадами про сестер Степана Бандери поділилась їхня внучка Оксана Бандера, директор музею-садиби Степана Бандери с. Воля Задеревацька.

 

Про участь своєї родини у боротьбі УПА з російською окупацією, приятельські відносини бабусі з сестрами патріота, часті відвідування її родини майбутнім вождем українських націоналістів розповіла викладач-волонтер Університету Третього Віку Таїсія Гайдукевич. Про пам’ятні місця Стрия, родинні корені, пов’язані з життєписом видатної особистості, вела мову заступник директора місцевого краєзнавчого музею Зеновія Ханас. Знаменно, що у місті та районі є діючі музеї Степана Бандери.