Стрийщина готується до відзначення 100-річчя проголошення Акту Злуки

DSCN9809

Цьогоріч в Україні відзначають 100-річчя проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. З цього приводу сьогодні, 15 січня, відбулося засідання організаційного комітету, у ході якого його учасники обговорили та скоординували план заходів з належної підготовки та відзначення в районі цієї визначної події.

Відтак, 17 січня о 15.00 годині в читальній залі центральної районної бібліотеки відбудеться історичний марафон «І обнялися береги одного вічного народу» за участі істориків, молоді та представників громадськості.

22 січня в районному Будинку культури відбудеться урочиста академія за участю керівників району, представників органів місцевого самоврядування,духовенства, учасників Революції Гідності та АТО, молоді та представників громадськості району. В програмі заходу передбачається екуменічна молитва, історична доповідь, зачитання Універсалу Соборності, хвилина мовчання за загиблими учасниками національно-визвольної боротьби, урочисте покладання квітів до памятника «Будителям» та святковий концерт за участю чоловічого квартету «Орфей». Початок о 15.00 год.

Також у рамках спланованих заходів в населених пунктах району пройдуть культурно-мистецькі та інформаційно-просвітницькі заходи у Народних домах, в закладах освіти відбудуться тематичні уроки, інформаційні та виховні години, в бібліотеках-філіях - книжкові виставки, тематичні зустрічі, що висвітлюють історичні події, пов'язані з боротьбою українського народу за свободу, незалежність та державність. У релігійних храмах району відслужать екуменічні молитви за мир і єдність в Україні.