У День Гідності та Свободи на Стрийщині освятили Алею пам’яті Героїв Небесної Сотні

DSCN9982

21 листопада у день, коли вся Україна відзначає День Гідності та Свободи, поблизу села Фалиш відбулося освячення Алеї пам’яті Героїв Небесної Сотні за участю голови Стрийської районної ради Романа Козака, голови райдержадміністрації Василя Зубрицького, керівників органів місцевого самоврядування, духовенства, учасників Революції Гідності, АТО та ООС, матері Андрія Корчака, батьків Юрія Дяковського, загиблих на Майдані, матерів загиблих воїнів АТО, представників громадських організацій, студентської та учнівської молоді.

DSCN9976

Автором проекту пам’ятника Героям Небесної Сотні, який постав на цій Алеї пам’яті, є відомий громадський діяч, пластун-сеньйор, ініціатор відновлення «Пласту» в Україні, Голова Крайової пластової ради в Україні, заступник голови Головної пластової булави – Олесь Криськів, який у липні цього року відійшов у вічність.

Численна громадськість Стрийщини зібралась біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, щоб схилити голови в скорботі й пошані перед мужністю та героїзмом загиблих на Майдані. Під час проведення панахиди, у спільній молитві, яку очолив Преосвященний Владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ, присутні помолилися за невинно убієнних Героїв нашого часу, які постали на захист демократичних цінностей та національних інтересів нашої держави. Освятивши Алею Героям Небесної Сотні, у своєму виступі Владика Богдан зазначив, що новітні Герої відійшли у вічність, даруючи нам своє життя, щоб змінити наше суспільство, кожною клітинкою якого є ми самі. «Нехай подякою за їхнє життя буде особиста перемога кожного з нас», - наголосив Владика. 

DSCN9984

Студенти Стрийського аграрного коледжу зачитали апель, у якому згадали поіменно 18 новітніх Героїв, вихідців із Стрийщини, які віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність України. Під проникливу пісню-реквієм Євромайдану «Пливе кача» у виконанні Муніципального чоловічого хору «Каменяр» Стрийського району, учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Керівники району та представники громадськості урочисто поклали квіти шани до пам’ятника Героям Небесної Сотні. А квіти до могил Героїв Небесної Сотні Андрія Корчака та Юрія Дяковського, що на Стрийському цвинтарі, доручили покласти учням Станківського НВК.

На завершення усі учасники заходу спільно виконали Державний Гімн України.

 DSCN9964

DSCN0004

 DSCN9975