У Лисовичах може з’явитись замок «Лис - Микити»

 

 

 

 

Нещодавно у Стрийській районній раді за “круглим столом”, а згодом і виїхавши у село Лисовичі, зустрілись небайдужі люди, які займаються дослідженням культурної спадщини Стрийщини: голова районної ради Роман Козак, його заступник Мирон Войтович, директор комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка», франкознавець Богдан Тихолоз та вчений секретар музею Катерина Крамар, начальник відділу з питань культури, туризму, охорони культурної спадщини, культурних цінностей, національностей та релігій Людмила Курилишин, краєзнавець, автор книг „Стрийщина крізь віки”, „Лисовичі - славний замок” Роман Пастух. Вони оглянули територію колишнього замку. Усі погодились з тим, що вартує провести археологічні розкопки та відновити частину замку, а згодом створити архітектурно-скульптурний ансамбль (робоча назва - «Замок Лиса Микити») з перспективою його подальшого розвитку і перетворення на популярний, цікавий і прибутковий туристично-екскурсійний об’єкт.

                                                    Замок «Лиса – Микити» аж проситься до Лисович.

Цей Замок може і має всі можливості постати в результаті великої і тривалої в часі організаційної, творчої, конкурсної, проектно-планувальної роботи, нарешті, власне будівництва. Він бачиться цілим архітектурно-скульптурним комплексом включно зі стоянками для автомашин, сервісними послугами і взагалі всім тим, без чого нині немислима екскурсійно -туристично-розважально-відпочинкова галузь. Щоб оргкомітету і авторам проекту знову не відкривати Америки і не придумувати велосипед, слід, звісна річ, уважно вивчити досвід створення і діяльності американського Діснейленду, інших об’єктів такого призначення, і лише тоді «братися за гуж». Але за український «гуж». Це справа не одного чи кількох років, але, як мовиться, гра безумовно варта свічок.

Невже ми не хочемо мати на Стрийщині воістину унікальний в Україні, ба навіть у цілій Європі казковий архітектурно – скульптурний  комплекс «Замок Лиса Микити»? Переконані: прихильників нашої ідеї незрівнянно більше від противників і байдужих. Тож вирушаймо дорогою в напрямку його створення. Це вже стане половиною прекрасної справи. Решту довершать організаційно-підприємницькі руки, творча думка і кінцева мета. Якщо взятися за справу, «Замок Лиса Микити» в Лисовичах постане. Неодмінно постане!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Роман ПАСТУХ,

член Національних Спілок

письменників, журналістів

і краєзнавців України.