Автобусні перевезення в Стрийському районі

 

 

Відбулася робоча зустріч голови Стрийської районної ради Р.В. Козака, голови Стрийської районної державної адміністрації В.Б. Зубрицького з Я.Г.Олеськівим, власником підприємства, що здійснює перевезення пасажирів по маршрутних напрямках Стрийського району. Під час зустрічі обговорювалися проблемні та болючі для мешканців питання, що стосуються пільгового проїзду, вартості перевезення, якості обслуговування, дотримання графіка руху та стану транспортних засобів, що перевозять пасажирів.

Робоча нарада почалася з питання щодо перевезення пільгових категорій населення, де ще раз узгоджено ,що відповідно до чинного законодавства України, пільговими категоріями громадян, які мають право безкоштовного проїзду у приміському транспорті, є:

1. Учасники бойових дій (в тому числі учасники АТО), ветерани війни, інваліди війни;

2. Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1 та 2 категорій;

3. Батьки військовослужбовця, який загинув чи помер або пропав безвісти під час проходження військової служби, вдова(вдівець), діти військовослужбовця;

4. Ветерани військової служби та органів внутрішніх справ;

5. Реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій, потерпілі від політичних репресій;

6. Особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю, супроводжуючий особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю,

7. Діти з багатодітних сімей, діти-сироти.

Наступним питанням робочої наради було відновлення перевезення по маршруту Стрий-Добряни, минулого тижня перевізник відмовився обслуговувати цей маршрут. До районної державної адміністрації надходили численні звернення громадян стосовно зриву руху по цьому маршруту. На жаль, компромісу з перевізником щодо відновлення руху автобусів не було досягнуто. Тому прийнято рішення: після дотримання всіх законних процедур розірвати договір на перевезення з ТзОВ «Стрийське АТП» по маршруту Стрий- Добряни та оголосити конкурс на визначення переможця для обслуговування даного маршруту.

Також важливим було питання щодо дотримання графіків руху автобусів по маршрутах Стрийського району, адже численні скарги громадян підтверджують зриви графіків та порушення з боку перевізника. Стосовно цього було досягнуто згоди - щодо дотримання графіків, за незначним виключенням окремих рейсів по маршрутах, що не забезпечують перевезення достатньої кількості пасажирів та можуть перекриватися іншими автобусними сполученнями.

В ході робочої наради порушували питання стану автобусів та тактовного відношення до пасажирів з боку водіїв. Власник підприємства поскаржився, що бракує кваліфікованих водіїв, через що часто виникають конфліктні ситуації та просив допомоги в забезпеченні водіями свого підприємства. Стосовно стану транспортних засобів Ярослав Олеськів зробив заяву про поступове оновлення парку автобусів підприємства після стабілізації цінових показників на паливно-мастильні матеріали та запасні частини, курсових коливань вартості національної валюти.

Сторони домовилися, що взаєморозуміння на маршрутах можна досягти шляхом взаємоповаги, доброзичливого ставлення водіїв до пасажирів, приведення автобусів до належного технічного і достойного санітарного стану та належної оплати за надані послуги.