В селі Воля Задеревацька відбулося чергове правління у місцевому кооперативі

 

 

Доброю традицією в роботі правління КО «Рівноправність» є проведення своїх робочих правлінь в місцевих кооперативах. Місцем проведення чергового правління КО було обрано село Воля Задеревацька Стрийського району, в якому працює СОК «Молочар». Представник кооперативу Руслан Хомин є членом правління в об’єднанні. Членами кооперативу є жителі громад сіл Малі та Великі Дідушичі, Воля Задеревацька, Задеревач  та Довголука. За останні 2 роки за фінансової підтримки канадського Проекту «Розвиток молочного бізнесу в  Україні» та Стрийської райдержадміністрації створено 3 сімейні ферми. Під час тренінгів, які проводить Львівська аграрна дорадча служба в громадах зголосились нові кандидати на сімейні ферми. Кооператив має виробничі здобутки, а його члени отримують якісні послуги.

Порядок денний, запропонований виконавчим директором і членами правління, був затверджений і згідно нього правління працювало. В роботі правління КО також прийняли участь представники асоційованого члена- директор Львівської аграрної служби Іван Паньків та тренер з кооперації Михайло Вишньовський. Інформативно насиченим був звіт виконавчого директора Ігора Петришина про роботу КО «Рівноправність» за звітний період. Використовуючи скоркард (показники ефективної діяльності кооперативу), присутні мали можливість оцінити результат роботи КО «Рівноправність» . Директор  ЛАДС Іван Паньків звернув увагу на дотримання договірних відносин між місцевими кооперативами та об’єднанням. Виконання завдань Проекту та Стратегії КО «Рівноправність» вимагає активізації економічної участі в роботі кооперативів, зокрема в зимові місяці. Дискусія була щодо забезпечення членів сімейних ферм племінними нетелями і форм розрахунків. Члени правління одноголосно підтримали ідею розрахунку за отриманий молодняк молоком, реалізованим через кооператив.

 

Члени правлінь Іванна Кемпа та Ігор Окуліта звернули увагу на потребу постійного контролю за якістю кормів, що реалізовуються КО. Будо прийнято рішення про механізм контролю та відповідальність за якість кормів при заготівлі та транспортуванні.

Виконавчий директор Ігор Петришин та тренер з кооперації Михайло Вишньовський інформували про проведену роботу з впровадження скоркард в місцевих кооперативах і було роз’яснено можливість покращення ефективності керівництва та оцінки реального стану справ з асоційовано життя  кооперативу і фінансового стану завдяки впровадження показників скоркаду.

При обговоренні питання умов започаткування роботи кооперативного переробного підприємства члени правління дали доручення виконавчому директору підготувати лист до партнерів в СОКОДЕВІ  про пришвидшення прийняття рішення в даному питанні з їх сторони. Окремо було   обговорено про підготовку до Загальних зборів в обєднанні та місцевих кооперативах.  З даного питанню були дані протокольні доручення для виконавчої дирекції

Цікавою була неформальна частина правління, адже в селі Воля Задеревацька в тридцяті роки минулого століття жила родина лідера ОУН Степана Бандери. Цікава розповідь про родину Провідника ОУН та огляд експонатів музею  дали можливість присутнім відчути атмосферу визвольних змагань українського народу. З захопленням учасники правління оглянули місцевий храм, історія якого налічує понад двісті років і де правив батько Бандери отець Андрій. Сільський голова Руслан Хомин розказав про історію села і як член правління місцевого кооперативу поділився досвідом роботи кооперативу. Завершуючи правління, учасники позитивно оцінили атмосферу його проведення  та висловили потребу спілкування, навчання та демонстраційних показів в інших кооперативах.