Урочистості з нагоди 109-ї річниці від дня народження Великого сина України, легендарного Провідника Української Нації Степана Бандери та 100-річчя від дня народження Оксани Бандери

 

 

В селі Воля Задеревацька вшанували пам'ять Оксани Бандери,наймолодшої сестри провідника ОУН Степана Бандери.

2018 рік на Стрийщині, сесією районної ради було прийнято рішення проголосити роком Оксани Бандери. Відтак 2 лютого, в селі Воля Задеревацька відбулися урочистості нагоди 109-ї річниці від дня народження Великого сина України, легендарного Провідника Української нації Степана Бандери та 100 річчя від дня народження Оксани Бандери за участю керівників району голови Стрийської районної ради Романа Козака, Стрийської РДА Василя Зубрицького, духовенства, представників громадських організацій, учасників АТО, педагогів, учнів загальноосвітніх закладів району та жителів Стрийщини.

Учасники розпочали захід пішою ходою від місцевої школи до церкви св. Архистратига Михаїла, з виконанням пісні «Ой у лузі червона калина». В цьому храмі в період з 1930-1936 рр. був парохом батько Степана Бандери – Андрій Бандера. Тут в знак пам’яті Степана та Оксани Бандери відбулася панахида, яку відслужили місцевий парох о. Володимир Яворський та настоятель храму Всіх Святих українського народу м. Стрий о. Іван Барабаш.

 

Квіти шани та лампадки від Стрийської районної ради та Стрийської райдержадміністрації поклали до пам’ятника С. Бандері кращі учні місцевої школи. Біля музею-садиби С. Бандери до присутніх звернулися, онука рідної сестри Степана Бандери – Володимири, директор музею-садиби Оксана Бандера, яка щедро збагатила всіх спогадами та розповідями про свою видатну родину.

Також виступили голова Стрийської станиці Братства ОУН-УПА Степан Мартинів та керівник громадської організації «Тризуб» Михайло Алексєєв.
У актовій залі місцевої школи, де відбувся святковий концерт до присутніх звернувся голова районної ради Роман Козак, який наголосив на важливості виховання підростаючого покоління на прикладі наших героїчних предків, також поділився спогадами та враженнями від спілкування з Оксаною Бандерою, бо бував частим гостем в її оселі.

В цей день своїм чудовим виконанням низки українських патріотичних пісень, порадував Муніципальний чоловічий хор «Каменяр» Стрийського району. На завершення заходу сільський голова Руслан Хомин подякував усім присутнім за те, що віддали шану пам’яті славному синові України, Провіднику ОУН Степану Бандері та Оксані Бандері.