СТРИЙСЬКИЙ РАЙОН ПОНОВЛЮЄ СПІВРОБІТНИЦТВО З РОПЧИЦЬКО-СЕНДЗІШОВСЬКИМ ПОВІТОМ

 

 

З дружнім візитом на Стрийщину завітала делегація Ропчицько- Сендзішовського повіту (Республіка Польща), яку очолює його староста Вітольд Дарлак. Обидві сторони – українська та польська – виявили бажання продовжити двосторонню співпрацю, яка вже триває декілька років.

Польську делегацію зустрічали голова районної ради Роман Козак, заступники голови ради Мирон Войтович і Василь Зубрицький, перший заступник голови райдержадміністрації Любомир Кащук, керуючий справами районної ради Мирон Турчак, працівники ради.

Офіційна зустріч відбулася у залі засідань районної ради.

Як зазначив п. Вітольд Дарлак, поляки приїхали на Стрийщину, маючи певний досвід ровитку своєї країни, отриманий завдяки членству в Євросоюзі, щоб поділитися своїми напрацюваннями, аби сприяти реформам в Україні.

За його словами, вони дуже зацікавлені у співпраці, адже Україна і Польща – країни-сусіди, які мають допомагати один одному рухатись європейським шляхом перетворень.

Голова районної ради Роман Козак подякував польським колегам за інтерес Польщі до України, за візит та конструктивні пропозиції та запевнив, що Стрийська районна рада буде всебічно сприяти подальшому розвитку українсько-польського партнерства.

« Я поділяю думку польських колег щодо необхідності тісної всебічної співпраці. Наш район готовий брати кращі практики польського розвитку і застосовувати їх у наших реаліях», – зазначив голова районної ради.

Після обміну дружніми привітаннями Роман Козак та Вітольд Дарлак підписали Угоду про двосторонню співпрацю Ропчицько-Сендзішовського повіту (РП) і Стрийського району. Співпраця охоплює, зокрема, сферу самоврядування, будівництво і функціонування сучасного громадянського суспільства, взаємну підтримку місцевих підприємців та інноваційне вирішення економічних питань.

Угода передбачає співпрацю у сфері взаємної підтримки місцевої економіки, торгівлі та підприємництва, розвитку самоврядвання та громадянського суспільства, популяризації культури, мистецтва, туризму обох регіонів, розвитку спорту та фізичної культури, в галузі освіти, охорони здоров’я, охорони навколишнього природного середовища та його розвитку.

Сторони будуть співпрацювати в рамках європейських та позарегіональних зв’язків у галузях, що записані в цій Угоді, а особливо тих, котрі пов’язані з пошуком фінансового забезпечення із структурних фондів ЄС чи інших міжнародних спільнот.

Підписанням двосторонньої Угоди завершився перший день офіційного візиту польської делегації на Стрийщину.