Діяльність ПП «СА-НЕКО» на території Стрийського району

16 травня відбулося засідання президії Стрийської районної ради, на якій розглянули важливе питання видобутку піщано-гравійної суміші ПП «СА-НЕКО» на території Підгірцівської сільської ради. Засідання президії відбулось за участю голови Стрийської районної державної адміністрації Василя Зубрицького, керівника департаменту екології ЛОДА Руслана Гречаника, керівника екологічної інспекції Львівської області Миколи Маланича, Стрийського місцевого прокурора Ігоря Лесковича, депутатів районної ради, правоохоронців, громадських активістів та представників ЗМІ.

            Розгляд даного питання ініційоване численними скаргами та зверненнями окремих депутатів районної ради до керівництва району щодо незаконної діяльності ПП «СА-НЕКО» на території Підгірцівської сільської ради. Крім того, після того, як в інтернетвиданнях з’явилась інформація про незаконну діяльність ПП «СА-НЕКО» на території району, Стрийська райдержадміністрація звернулась до правоохоронних органів з метою вивчення даного питання та надання правової оцінки щодо можливого вчинення кримінального правопорушення. Під час засідання президії було заслухано різні сторони конфліктної ситуації задля вирішення даного спірного питання.

            Як зазначила у своєму виступі юрист ПП «СА-НЕКО» Дана Кленик, у квітні 2016 року ПП «СА-НЕКО» стало власником спеціального дозволу на користування надрами по Слобідській ділянці піщано-гравійної суміші. У травці цього ж року на підставі доручення, виданого Львівською облдержадміністрацією, було укладено угоду на проведення розвідувальних робіт і тимчасове зайняття земельної ділянки, чим зобов’язало дане підприємство сплатити у бюджет Підгірцівської сільської ради майже 280 тис. грн. На підставі спеціального дозволу було виготовлено «Робочий проект на дослідно-промислову розробку піщано-гравійної суміші на Слобідській ділянці у Стрийському районі». Проект пройшов експертизу та отримав експертний звіт ДП «Західний експертно-технічний центр держпраці» та експертну оцінку ДП «Укрдержбудекспертиза». У них було вказано, що зазначена проектна документація була розроблена з дотриманням усіх вимог щодо екологічної безпеки та захисту навколишнього середовища.

            У свою чергу стурбовані мешканці Підгірцівської сільської ради та депутати вимагали від керівництва підприємства громадського обговорення даного питання.

            За результатами засідання президії районної ради було вирішено у двохтижневий термін ПП «СА-НЕКО» провести громадське слухання з питання діяльності його на території Підгірцівської сільської ради та подальшого соціального партнерства.