«Повеснували» на славу

Ще здавна весна є символом очищення, початку, відродження, адже вона завжди віщує щось нове. Саме навесні відчуваємо прихід нових сил, надії на краще, натхнення на здійснення нових планів і задумів. Весною святкуємо одне з найбільших християнських свят – Воскресіння Христове. В час Великого посту християни стараються очиститись духовно , робити корисні справи , а також навести благоустрій в своїх обійстях.

 

Ось і цьогоріч , з ініціативи голови Стрийської районної ради Романа Козака, біля музею-садиби Степана Бандери в с. Воля-Задеревацька організували суботник, який символічно назвали «веснівкою» ­– як привітання із весною та підготовку до подальших змін і покращень. Представники Стрийської районної ради: заступники голови районної ради Мирон Войтович та Василь Зубрицький, заступник керуючого справами Василь Гриб разом із сільським головою Русланом Хоминим та активною патріотичною молоддю: Валерієм Яворським, Андрієм Бунецьким, Андрієм Цвідзвінським та Юрієм Василиківим ретельно прибирали територію музею: очищали подвір’я, будівлю, покращували стан дерев… - словом, проводили час із користю. Під час генерального прибирання також обговорювали важливі питання, що стосуються подальшої роботи музею, зокрема й шляхів заохочення туристів, наступних етапів покращення зовнішнього вигляду музею, оснащення новими технологіями тощо. Для початку реалізації таких задумів у 2017 році в районному бюджеті передбачили кошти, а саме 100 тис. грн. на охорону та відеоспостереження музею, а також заміну вікон і вхідних дверей.

Складаю щиру подяку голові Стрийської районної ради Р. Козаку, заступникам М. Войтовичу, В. Зубрицькому, заступнику керуючого справами В. Грибу та всім активістам за виявлену турботу до місця, де ступала нога славетного героя України - провідника ОУН Степана Бандери. Бажаю, щоб такий захід став однією з перших ланок в ланцюжку, який мають продовжувати і громади, які відповідають за культурні пам’ятки, адже це не просто прибирання, а й вшанування відомих історичних постатей, проявлення поваги до їх величезного вкладу в боротьбі за нашу незалежність та до нашого славного минулого.

 

Директор садиби-музею, Оксана Бандера