Літературно- історичний вернісаж

23 січня в Стрийській районній дитячій бібліотеці проведено літературно- історичний вернісаж "Соборна Україна: від ідеї до життя".Школярі ознайомились з історичними фактами великого державного свята - Дня соборності України, з літературою, де відображені події цих буремних днів, декламували вірші авторів різних поколінь. У заході взяли участь заступник керуючого справами Стрийської районної ради Василь Гриб, художник, член Національної Спілки Художників України, викладач стрийського художнього училища Ігор Мельник та Олександр Чучвага - учасник антитерористичної операції з позивним "Проповідник", який служив мінометником -коригувальником в 72-й гвардійській бригаді.

 Він розповідав реальні історії про першого знищеного кулеметним вогнем ворожого снайпера з відстані 1900 метрів, про важкі будні і веселі моменти від одержаних дитячих листівок з побажаннями, малюнками і словами підтримки. Також розповів на безліч дитячих запитань і скромно мовчав про присвоєння Президенської нагороди - орден"За мужність" ІІІ ступеня.

Продовжив цей захоплюючий, пізнавальний захід Ігор Мельник, член Національної Спілки художників України, організатор дитячих, юнацьких молодіжних заходів. Метою його волонтерської роботи з такою категорією учасників- пробудити бажання творити, розвивати приховані здібності. І цей майстер-клас підтвердив, що в кожному є талант, тільки потрібно його розвинути. Під час проведення майстер- класу отримали завдання по групах відтворити всю красу, багатство Єдиної Соборної України. Учасники захистили свої творіння. Приємно було, що захист проходив не тільки прозою, але й поетичними рядками, які читачі встигли створити. Отже, фантазії не було меж. На завершення учасники вернісажу, подивилися відеоролик процесу роботи над створенням картин п.Ігоря і переконалися, що все в їхніх руках, в їхніх можливостях, тільки треба для цього наполегливо працювати. На завершення п.Василь Гриб подякував всім,хто організував,хто поділився частинкою своєї душі, свого таланту від Бога,всім читачам,спадкоємцям Величної Соборної України і висловив впевненість в тому,що разом - ми велика сила.