Підписання договору про співпрацю

            21-22 вересня делегація Стрийського району на чолі з головою Стрийської районної ради Романом Козаком здійснила робочу поїздку в Республіку Польща на запрошення старости Ропчицько-Седзішовського повіту Станіслава Земінського. Ціллю візиту було узгодження та кінцеве підписання, напередодні опрацьованих проектів, по Програмі Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, другий етап. Під час підписання спільних документів з української сторони були присутні голова Стрийської районної ради Роман Козак, заступник голови Стрийської районної ради Орест Курило, заступник голови Стрийської районної державної адміністрації Леся Гаврилів, керівник секретаріату Стрийської районної ради Анна Торкало, завідувач організаційного відділу Стрийської районної ради Петро Івашків, сільські голови Воля-Задеревацької сільської ради Руслан Хомин, Лисовицької сільської ради Василь Олійник та депутат Лисовицької сільської ради Орест Мельник.

З польської сторони – староста Ропчицько-Седзішовського повіту Станіслав Земініський, заступник старости Дорота Стриж, секретар Ельжбета Войтасік, голова асоціації підприємців Ропчицько-Седзішовського повіту Марек Губернат, директори шкіл та інші посадові особи повіту.    

 

            Із вступним словом виступив староста Ропчицько-Седзішовського повіту Станіслав Земінський, який коротко розповів про повіт, який знаходиться в південно-східній частині Польщі західної частини Підкарпатського воєводства. Повіт (район) займає територію площею 549 кв. км, на якій проживає більше 71 тисячі жителів. В його склад входять п’ять гмін (сільських рад). Бюджет повіту за 2010 рік по доходах склав майже 80 млн. злотих, по видатках більше 85 млн. злотих, частина грошей отримана завдяки проектам, які фінансувалися Європейським Союзом. Виступив голова Стрийської районної ради Роман Козак, який подякував старості повіту Станіславу Земінському за теплий прийом, гостинність і дружню атмосферу, розказав про досягнення та проблеми Стрийського району. Представлений Ельжбетою Войтасік спільний проект, який передбачав би взаємні проведення тренінг-навчання, семінари між працівниками освіти, культури, місцевого самоврядування на повсякденні теми з якими стикаються у роботі, обмін досвідом роботи, які будуть висвітлюватись у квартальному віснику цікавих галузевих статей українською і польською мовами. Вартість проекту 100 тис. євро. Заступник голови Стрийської районної ради Орест Курило ознайомив присутніх з двома проектами, які підготовлено з нашої сторони. Це запровадження енергоощадних технологій. Встановлення альтернативних видів енергії, а саме сонячних батарей на одній із бюджетних установ – школи або Народного дому в нас і Польщі. Цікавим видався другий проект "Велосипедний туризм в Карпатах", який би пропагував здоровий спосіб життя, знайомив би з історичною, культурною спадщиною України і Польщі.

            Інші фотографії можна переглянути у розділі фотогалерея.