Керівництво області зустрілося з послом ЄС в Україні

У приміщенні Львівської обласної ради відбулася зустріч керівництва області з Послом ЄС в Україні, Головою Представництва ЄС в Україні Яном Тобінським.

 Під час годинної розмови керівники області підняли перед послом низку важливих для області питань. Зокрема, Олександр Ганущин попросив Яна Тобінського посприяти з пошуком європейських коштів для підтримки програми мікропроектів у Львівській області: "3 роки на Львівщині діє ця програма, і її механізми працюють. Маємо добрі результати. Активізуються громади. Місцеві ради знаходять і залучають позабюджетні кошти для вирішення проблем місцевого значення. Але коштів катастрофічно бракує. Цього року на конкурс було подано майже півтори тисячі проектів. Обласний бюджет зможе дофінансувати лише 500, максимум 600 проектів. Але цього мало. Просимо вас віднайти європейські кошти на дофінансування цієї програми".

Також під час зустрічі йшла мова про під'єднання територіальних громад до оптоволоконного кабеля та підключення до інтернету гірських та депресивних районів області : "Обласна рада заклала 1 млн грн на цю проблематику, якщо б вдалося додати до цієї суми 5-7 млн грн європейських коштів, проблема була би повністю вирішена за 3-4 роки".

Окрім того обговорювалися питання енергоефективності, енергозбереження та альтернативної енергетики.

На завершення зустрічі Олександр Ганущин запропонував послові підтримати і долучитися до проведення серйозного форуму для об'єднаних територіальних громад, який заплановано провести в червні цього року. "Метою і завданням такого форуму є допомогти ОТГ стати на ноги, доти їм реальні інструменти досягнення мети, навчити працювати і дати можливість обмінятися досвідом. Саме ОТГ, а не великі міста сьогодні потребують всілякої підтримки", - наголосив Олександр Ганущин.