МОН змінило перелік предметів ЗНО для вступу на деякі спеціальності

 

Міністерством освіти та науки змінило перелік необхідних сертифікатів ЗНО для вступу на спеціальності галузі знань "Міжнародні відносини" та "Охорона здоров’я".

Для вступу на медичні спеціальності, за ініціативи Міністерства охорони здоров’я, змінено два конкурсні предмети:

другим предметом вступники у 2022 році зможуть обрати математику або хімію, а третім предметом ЗНО – фізику або біологію.

А для вступу на спеціальність "Міжнародне право" абітурієнти третім предметом на вибір зможуть подавати сертифікат з математики або історії України.

Щодо спеціальностей галузі "Міжнародні відносини", то для двох з них – “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії” та “Міжнародні економічні відносини” – розширили перелік третього предмета на вибір.

Так, у 2022 році абітурієнти в якості третього предмета зможуть подавати сертифікат з будь-якого ЗНО (історії України, математики, біології, хімії та фізики).

До слова, кожен зареєстрований учасник ЗНО у 2022 році зможе безкоштовно пройти тести максимум з 5 навчальних предметів. Обов'язкових предметів для ЗНО немає, але абітурієнти мають визначити, які тести їм треба для вступу.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудеться за графіком:

фізика – 23 травня;

хімія – 26 травня;

українська мова, українська мова та література – 31 травня;

математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;

іспанська мова, німецька мова, французька мова – 6 червня;

англійська мова – 7 червня;

історія України – 10 червня;

географія – 14 червня;

біологія – 17 червня.

 

Зміни у тестах ЗНО-2022:

Тест профільного рівня ЗНО з математики відтепер міститиме 32 завдання замість минулих 34. Крім цього, час на роботу над цим тестом скоротили з 210 до 180 хвилин.

Певних змін зазнала і структура тесту з хімії, який у 2022 складатиметься з 50 завдань замість 52. На виконання роботи також буде відведено 150 хвилин замість 180.

Терміни вступної кампанії у 2022 році

Реєстрація електронних кабінетів вступників для вступу на перший курс розпочнеться 1 липня 2022 року.

Прийом документів від вступників розпочнеться 14 липня і закінчиться 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, 22 липня – для осіб, які вступають за результатами ЗНО, а також вступних іспитів та творчих конкурсів.

Вступні іспити, творчі конкурси проводитимуться в кілька потоків з 1 по 13 липня включно. Співбесіди будуть проводити з 17 до 19 липня.

Формування рейтингових списків абітурієнтів на бюджет, які вступатимуть на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, відбудеться не пізніше 27 липня.

Вступники, які отримали рекомендації для зарахування, мають подати оригінали документів для зарахування на бюджет до 4 серпня. Зарахування вступників проводитиметься 5 серпня.