Як будуть розраховувати субсидії у цьому році: роз'яснення Мінсоцполітики

У 2021 році субсидія призначається, виходячи з єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання ЖКП. Підвищені нормативи діятимуть лише у разі переходу області до «червоної» зони карантину.

Субсидії на оплату комунальних послуг отримують близько 2,4 млн домогосподарств станом на вересень.

Так, соціальна норма житла для оплати житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком, витрат на управління багатоквартирним будинком - 13,65 кв. метра загальної площі на одну людину і додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

Для оплати комунальних послуг - послуг з постачання теплової енергії для потреб централізованого або автономного опалення; з постачання і розподілу природного газу або поставка і розподіл електричної енергії для індивідуального опалення незалежно від джерела і виду енергії - 13,65 кв. метра опалювальної площі на одну людину і додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

Для дитячих будинків сімейного типу соціальна норма житла встановлюється в розмірі опалювальної площі житлового приміщення.

У разі використання для обігріву житлових приміщень індивідуальних електроопалювальних установок, введених в експлуатацію в установленому порядку, що підтверджується документально, при розрахунку розміру житлової субсидії в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання і розподілу електричної енергії для індивідуального опалення та соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання і розподілу електричної енергії для побутових потреб.

Нагадаємо, в проєкті державного бюджету на 2022 рік передбачено збільшення видатків на надання пільг та житлових субсидій.

Зазначається, що передбачається направити на житлові субсидії 38,4 млрд грн.