Засідання комісії Львівської обласної ради

25 квітня 2014 року відбулось засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради, на якому депутати розглянули звернення голови Стрийської районної ради Романа Козака щодо компенсацій за обмеження в господарській діяльності у населених пунктах Стрийського району, які розташовані в 2-ій та 3-ій зонах санітарної охорони Стрийського родовища підземних вод.
На засіданні були присутні: депутат Львівської обласної ради Ясніцький С.Й., заступник керуючої справами Стрийської районної ради Піта Н.В., керівник та головний інженер ЛКП "Львівводоканал", представник Львівського обласного управління водних ресурсів.
На території району розташовується 37 свердловин для забору води для міста Львова, 27 свердловин для міста Дрогобича, 2 свердловини для міста Моршина та 17 для міста Стрий. Згідно з проектом зон санітарної охорони Стрийського родовища підземних вод в ІІ та ІІІ пояси санітарної охорони потрапляють Жулинська, семигинівська, Гірненська, Розгірченська, Любинцівська, Нижньостинявська та Верхньостинаська сільські ради. Відповідно до санітарних вимог, мешканці цих сіл на можуть займатися сільським господарством і не отримують жодних компенсацій за обмеження в господарській діяльності від користувачів води. Міський голова Львова неодноразово обіцяв вирішити питання такої компенсації. 
Враховуючи продуктивність Стрийського водозабору, ЛМКП  «Львівводоканал» у 2011-2013 роках піднято з надр Стрийського району води в кількості близько 51100 тис. м.куб щорічно, та при реалізації води приблизно в кількості 50 відсотків від піднятої води, дохід підприємства від реалізації води може становити 102200,0 тис.грн в рік. 
24 лютого 2012 року було прийняте рішення Львівської міської ради № 121 про затвердження "Положення про компенсацію вартості за надані послуги з водопостачання населенню, яке проживає у зоні депресійної лійки". Оскільки сільські ради так і не отримали обіцяної компенсації та відмовляються погоджувати проект зон санітарної охорони Стрийського родовища підземних вод.
Беручи до уваги те, що на засіданні комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради 5 грудня 2012 року за участі представників Львівської міської та Стрийської районної рад вже розглядалося аналогічне звернення і сторони дійшли згоди щодо необхідності виділення цільових коштів для збереження територій зон санітарної охорони відповідно до чинного законодавства, комісія вирішила скерувати це звернення до міського голови міста Львова.
За результатами проведеної зустрічі та з метою прийняття об’єктивного рішення по даному питанні, комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради вирішила розглянути вищезгадане питання на черговому засіданні.