19 лютого – День Державного герба України

Українці відзначають День Державного Герба

 

19 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про Державний герб України» та затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного герба України.


За малий герб  25 років тому проголосував 231 депутат. Нині тризуб, який попри офіційний статус «малого» і за відсутності «великого» виконує роль повноцінного герба країни.

 

Варто пам'ятати:          

·        Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.

·         У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.

·         У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали.

·         Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.

·         Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.

·         Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.

·         Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.