На Стрийщині віддали шану пам'яті загиблим "афганцям"

DSCN0329

15 лютого з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ої річниці виведення військ з Афганістану, у Стрию біля пам’ятника "Синам Стрийщини, що не повернулися з Афганістану" відбулося віче-реквієм за участі членів Стрийської Спілки ветеранів Афганістану, духовенства, представників влади, родичів загиблих, громадськості. У заході взяв участь заступник голови Стрийської районної ради Юрій Вінярський.

DSCN0325DSCN0316

 

Поминальну панахиду за загиблими очолив владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії. У своєму слові Архиєрей розважав над духовним змістом події Стрітення та її значення для людини. Також владика Богдан підкреслив, що коли людина зустрічається з Господом то вона пізнає правду про себе і про Бога, світло якого є незгасимим. І, знайшовши правду у слові Божому, ми зможемо пізнати своє майбутнє – вічність. А відтак, єпископ закликав зважати на щоденні вчинки, щоб життя було недаремним, і щоб ми зважали на те як ми цю вічність осягнемо.

Світлу пам’ять полеглих в Афганістані вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів. 

У військовій спецоперації в Афганістані взяли участь 269 вихідців зі Стрийщини, 10 мешканців району не повернулися з цієї війни.

Довідка:

В авганістанській війні (1979-1989) взяло участь 620 тисяч громадян СРСР, з яких загинуло близько 15 тисяч.