Відбувся круглий стіл щодо відзначення у районі Року Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця

11 лютого у Стрийській районній раді під головуванням голови ради Михайла Лучечка та заступника голови ради Михайла Галущака відбувся круглий стіл щодо відзначення у районі Року Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця.
 
Участь у заході також взяли: представники громадськості, історики, музейники, керівництво району та представники ОТГ. З вітальним словом до присутніх звернулися представник Українського інституту національної пам'яті Богдан Галайко та викладач "Львівської Політехніки", дослідник постаті Євгена Коновальця - Іван Хома.
Зазначимо, що Стрийська районна рада проголосила 2021 р. Роком Євгена Коновальця (з нагоди 130-ліття від Дня народження).

"Ми зібрали круглий стіл для того, щоб вшанування нашого героя не обмежилося лише покладанням квітів чи урочистою академією на яку останні 30 р. приходять одні і ті самі люди. 

Сьогодні ми напрацювали заходи, які будуть викладені у резолюції круглого столу. Певен, що разом із громадськістю, керівництвом району та районними ОТГ ми втілимо багато із того, про що ми сьогодні говорили. 

Переконаний, що постать Євгена Коновальця має «піти у народ». Діти у школах мають знати біографію Євгена Коновальця – так, як вони знають біографії своїх улюблених футболістів чи музикантів. Наші діти мають знати і рівнятися на наших героїв! 

Євген Коновалець добре розумівся на війську, адже очолював січових стрільців, і на політиці, оскільки очолював ОУН. Війна та політика – ці питання сьогодні, як ніколи актуальні та поєднані між собою і, певен, що у них нам допоможе розібратися постать Євгена Коновальця та його життєвий досвід", - зазначив Михайло Лучечко.

Михайло Галущак у свою чергу наголосив на важливості постаті Євгена Коновальця у виховному процесі з молоддю: "Коли ми говоримо "Герої не вмирають!", то пам'ятаймо, що вороги також не вмирають. Якщо ми хочемо, щоб існувала наша держава - ми маємо мати її захисників, а їх найкраще виховувати на своїх героях, зокрема на прикладі Голови Проводу Організації українських націоналістів".