Звернення голови районної ради та начальника штабу національного спротиву

Всечесніші отці УГКЦ!

Сьогодні увага українців та світової громадськості привернена  до подій в Україні, а зокрема мирного Євромайдану.
Українці засвідчили свою єдність, згуртованість, патріотизм, людяність, відчуття святості людського життя і пошани до нього готовність до самопожертви за встановлення справедливого громадянського суспільства. 
Особливу роль відіграли вірні Української Греко-Католицької Церкви і духовенство, що впродовж усього цього часу залишалося вірним у служінні народу.
Відрадно є те, що Євромайдан розпочинав кожен день молитвою, у якій об’єднувалися вірні різних конфесій. Впродовж усього цього часу в усіх храмах і Євромайданах молилися за мир, згоду, подолання ненависті та викорінення всілякого злодіяння.
Однак ворог не спав. Ганебним став лист Міністерства культури (№ 1/3/13-14 від 3.01.2014 р.) за підписом першого заступника міністра Тимофія Кохана з попередженням, а фактично, погрозами на адресу УГКЦ. Але Бог і це зло повернув на добро, бо про УГКЦ заговорив світ, населення України і світу почали ставитися до неї ще більш прихильніше, почали більше цікавитися історією її розвитку, вивчати діяльність, а то і ходити до її храмів.
Неоціненний внесок зробили священнослужителі Стрийщини молитвою, пожертвами, участю на Євромайданах та віче, втілюючи місію церкви бути із своїми вірними та ідею, яку висловив Папа Римський Франциск у посланні «Радість Євангелія», що душпастирі повинні бути з людьми, адже «пастир має мати запах своїх овець».
Стрийська районна рада і депутатський корпус, підтримують думку Предстоятеля УГКЦ Святослава Шевчука, що єдиним шляхом розв’язання суспільно-політичної кризи в Україні є чесний і відкритий діалог усіх сторін, вихідною точкою якого є готовність влади слухати свій народ. З метою реалізації цього задуму, а також для покращення координації діяльності Євромайдану, врахування думки кожного небайдужого українця, залучення ширшого коло активних громадян України Стрийська районна рада і міськрайонний штаб національного спротиву, громада міста і району розпочали створювати осередки Євромайдану у кожній територіальній громаді. Стрийська районна рада, міськрайонний штаб національного спротиву просить всіх людей доброї волі долучитися до діяльності осередків Євромайдану на місцях. 
Віримо, що Ваша щира і організована безперервна молитва, пожертви, які постійно збираються і передаються в штаб громадської непокори, активна позиція демократизації суспільства та наполегливість – це запорука кращої долі українського народу.  Не можна не згадати слів Блаженнішого Любомира на Євромайдані, що треба робити так, ніби все залежить від мене, а молитися так, як все залежить від Бога. Тому молімося і працюймо, а Бог нам допоможе.
Користуючись нагодою вітаю Вас всечесніші отці і громади сіл  зі святим Йорданом. Нехай Христос, якого Бог Отець об’явив через Святого Духа світові стане знаком  і запорукою перемоги добра над злом. Нехай Йорданські води очистять душі і серця кожного мешканця України, а великодушні зусилля принесуть щедрі плоди радості і миру, благополуччя і достатку, віри і надії, а над усе любові. Зичу всім доброго здоров’я і сповнення сподівань.  
Поможи нам, Святий Боже! 



З повагою
Голова Стрийської районної ради п. Роман Козак

Начальник штабу національного спротиву п. Орест Йосипчук