15 червня – День захисту літніх людей

 

Старіння нації – проблема, що актуалізує дуже важливу, морально непросту і важку тему – старості і догляду за літніми людьми. Враховуючи темпи старіння населення України, високий рівень смертності (у тому числі й передчасної) у молодому й активному віці, низький рівень народжуваності, це тема, яка з кожним роком стає дедалі гострішою.

 

     Відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2011 р. (резолюція №66/127) 15 червня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей (World Elder Abuse Awareness Day). Ми називаємо цю подію Днем захисту літніх людей.
     Демографічна ситуація, при якій населення планети старіє швидше, ніж молодіє, турбує міжнародну спільноту. ООН неодноразово розглядала цю проблему. Щоб тримати її під постійною увагою було ухвалено відзначати Міжнародний день осіб похилого віку (1 жовтня). У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них прийнятних умов життя.

 

     Відповідно до вікової класифікації Всесвітньої організації охорони здоров'я:
25-44 років – молодий вік;
44-60 років – середній вік;
60-75 років – похилий вік;
75-90 років – старечий вік;
Особи які досягли 90 років – довгожителі.

 

День захисту людей похилого віку – це символ спадкоємності поколінь. Прекрасна нагода сказати теплі слова подяки нашим батькам, дідусям та бабусям. Нехай осіння пора, в яку вони вступили, буде теплою та лагідною, наповненою душевним теплом та турботою близьких.