Представники Стрийщини у Млинах вшанували пам’ять отця Михайла Вербицького

DSCN1092

У 205-ту річницю з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького відбулися пам”ятні заходи у селі Млини. Сюди разом з сотнями українців, прибула і делегація від Стрийського району.

DSCN1085

Пам”ятні заходи розпочалися у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.

У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, вшанували пам’ять та поклали квіти представники делегацій з усіх районів області. Кошик квітів від громади Стрийського району поклали до могили М.Вербицького заступник голови Стрийської районної ради Василь Зубрицький та голова райдержадміністрації Любомир Кащук. Делегація Стрийщини також склала чин спільної молитви у пам’ять про видатного Українця.

 

Нагадаємо, що отець Михайло Вербицький – відомий композитор, громадський діяч, автор гімну України «Ще не вмерла Україна» – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.

У 1828 році при Перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.

Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.

Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на душпастира. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.