Делегація Стрийщини вшанувала загиблих українців у селі Павлокома

 

1гол

У суботу, 7 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині (Польща), відбулись скорботні заходи з вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року.

Керівництво області та районів, представники громадських організацій взяли участь у чині панахиди на Меморіалі трагічно загиблим 366 українцям у с. Павлокома, а також поклали квіти та лампадки до Меморіалу. Участь у заходах із нагоди 75-ї річниці трагедії села Павлокома взяла делегація Стрийського району.

DSCN1028

«75-ть років тому на цих теренах говорили українською, співали українські пісні, люди ходили в українські церкви, розвивали українську культуру. І в одну мить це все обірвалось. Сотні українців було вивезено з їхніх домівок, ті хто залишився потерпали від переслідувань просто за те. що були українцями, розмовляли українською мовою. Українське село Павлокома було спалено тільки через те що тут були українці, через те, що не було могутньої держави України, яка б захистила своїх громадян, не було єдності між українцями, які б встали захищати один одного.

DSCN1053

Також, в межах заходів провели молебень за Україну та український народ у с. Явірник Руський.