Стрийщина урочисто та святково вшанувала українського національного пророка Тараса Шевченка

 

DSCN0975

У ці березневі дні минає  206 років від дня народження українського національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Шевченка. Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя.

DSCN0979

6 березня  у Стрийському районному Будинку культури відбувся загальнорайонний урочистий захід «Єднаймо Україну Тарасовим словом». У пошануванні духовного батька української нації взяли участь голова Стрийської районної ради Роман Козак, голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, духовенства, громадськості.

Від учасників дійства урочисто поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзарю.

До слова запросили настоятеля Катедрального Храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Мирона Гринишина, який зазначив, що Тарас Шевченко дивився вдалину, він бачив Україну вільною, бачив нас і нині нам заповідає: «Свою Україну любіть…». Тарас Шевченко не став великим політиком і навіть не прагнув ним стати, але сьогодні всі лідери громадськості цитують його слова. І навіть на Майдані Герої Небесної Сотні перед смертю читали Кобзаря. Тарас Шевченко не став релігійним діячем, але все його життя, весь його «Кобзар» просякнуті словами Бог, Господь, святий, свята неділя… Тарас Шевченко не став лідером за свого життя, але якби не було його, не знати, чи була б сьогодні Україна. «Ми, сучасні українці, вчитуючись у «Кобзар» і споглядаючи в очі Тараса, подивляємо його збережену гідність, коли він, маючи великі можливості, зумів залишитися Людиною, Українцем»,- відзначив о.Мирон Гринишин.

Читаючи твори Великого Кобзаря, своє мистецтво глядачам подарував Герой України, Народний артист України, лауреат Національної премії ім.Тараса Шевченка Анатолій Паламаренко. Вражені неперевершеним артистичним талантом видатного майстра українського сценічного слова, свою вдячність глядачі висловлювали, стоячи, тривалими бурхливими оплесками.

DSCN0997

Від вдячних глядачів слова подяки та квіти подарували Народному артисту заступник голови районної ради Мирон Войтович та заступник голови райдержадміністрації Оксана Мелень.

Під час святкового концерту виступили також Муніципальний чоловічий хор «Каменяр» Стрийського району, Народний ансамбль пісні і музики Стрийського РБК та зведений ансамбль бандуристів шкіл мистецтв Стрийщини.