На Стрийщині святково та урочисто відзначили 101-у річницю Соборності України

 

22 січня з нагоди 101-ої річниці Соборності України у Стрийському районному Будинку культури відбулося свято «Єднання заради Незалежності» за участю голови Стрийської районної ради Романа Козака, голови Стрийської  райдержадміністрації Любомира Кащука, керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, духовенства, учасників національно-визвольної боротьби, учасників АТО, матерів загиблих в АТО та громадськості Стрийщини.

голова2

Благословив захід сотрудник Катедрального Храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия о. Степан Кузишин. У своєму виступі він відзначив, що 30 років тому відбувся живий ланцюг, у якому взяли участь понад 3 мільйони українців. Ця символічна акція, яка об’єднала Україну від Заходу до Сходу, показала наскільки український народ прагне єдності. «Наші зовнішні та внутрішні вороги хочуть втілити противний принцип - принцип давніх імператорів «Розділяй і владарюй». Тож нехай Бог благословить нас, дасть нам єдність, щоб ми могли, починаючи зі своєї сім’ї, своєї громади, збудувати міцну і сильну Українську державу», - наголосив о.Степан Кузишин.

DSCN0225

Від святкової академії почесну місію покласти квіти до пам’ятника «Будителям» доручили учасникам АТО Ігорю Глив’яку та Євгену Руднику. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять усіх, хто загинув, здобуваючи та захищаючи соборність і незалежність Української держави.

 DSC 0981

Урочистості продовжилися святковим концертом за участю Муніципального чоловічого хору «Каменяр» Стрийського району, Народного хору «Унісон» Братківської школи мистецтв, Зразкового хореографічного колективу «Лілея» Народного дому села Нежухів та інших виконавців.