Україна відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають кіборгами. Лише за офіційними даними, їх було понад двісті. 

 Вперше їх так назвав один з сепаратистів, який намагався пояснити, чому проросійські бойовики так довго не можуть захопити аеропорт. Прізвисько «кіборг» швидко закріпилося за захисниками.

Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують їхню пам’ять.

Колектив Стрийської районної ради вшанував пам’ять земляка з села Великі Дідушичі Грицана Андрія Володимировича, який від 12 січня 2015 року перебував в Донецькому аеропорту. 19 січня дзвонив з аеропорту додому, був поранений. Загинув під час оборони аеропорту 20 січня 2015 року.

 Також працівники районної ради віддали шану ще одному герою, Тарасу Брусу, який загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з оточення поблизу Іловайська.