Стрийщина вшановує провідника українських націоналістів Степана Бандеру

1 січня 2020 р. у Стрию відзначили 111-ту річницю від дня народження провідника українських націоналістів Степана Бандери.

В урочистостях взяли участь голова Стрийської районної ради Роман Козак, голова Стрийської РДА Любомир Кащук.

Відзначення почалось з покладання квітів до пам'ятника Степанові Бандери, спільної молитви та народного віче.

 

Довідково:
Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область – 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) – український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.  5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року – в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.
Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.