На Стрийщині на базі Стрийської ЦРЛ відкрили інсультний центр

DSCN9881

26 грудня у КНП «Стрийська ЦРЛ» відбулось відкриття інсультного центру на базі неврологічного відділення. 

Участь у відкритті взяли голова Стрийської районної ради Роман Козак, голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук, виконавчий директор обласної Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Ігор Пілько, духовенство, керівництво лікарні та медичні працівники.

Як зазначив директор Стрийської ЦРЛ Олексій Ігнатов, відкриття даного центру, це в першу чергу організаційно новий підхід до надання медичної допомоги пацієнтам з інсультами.

Освячення приміщення відбулося з благословення декана Стрийського, настоятеля Храму Успення Пресвятої Богородиці м. Стрия о. Мирона Гринишина у співслужінні із священнослужителями Стрийської єпархії УГКЦ.

.DSCN9905

Відтак, в новому інсультному центрі виділені дві палати інтенсивної терапії на 8 ліжкомісць(по 2 в кожній), в яких встановлено нове сучасне обладнання, що значно знизить ризик смертності та інвалідизації. Даний інсультний центр зможе прийняти до 500 пацієнтів на рік.

DSCN9882

DSCN9901

З ініціативи департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, було укладено договір про співробітництво між територіальними громадами м.Стрия та Стрийського району щодо створення інсультного центру на базі Комунального некомерційного підприємства Стрийської районної ради «Стрийська центральна районна лікарня», для створення якого необхідно було закупити додаткове оснащення. Відтак ініціативна група розробила проєкт і подала на конкурс проєктів співробітництва територіальних громад. За результатами проєкт отримав схвальну оцінку конкурсної комісії Львівської обласної ради. Відповідно завдяки коштам обласного та районного бюджету, а також коштам сільських рад даний проект було реалізовано.