ШАНА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ

72461201 10219653768725195 6573776608526598144 n

14 жовтня з нагоди відзначення на Стрийщині Року Степана Бандери та Дня Захисника України, в селі Воля Задеревацька відбулося урочисте відкриття оновленого музею-садиби Степана Бандери.

Це свято особливе для українців, а особливо мешканців Стрийщини, адже на її теренах зростали ве­ликі сини України. Стрийщина завжди пам'ятатиме та гордитиметься славною історією, яка сягає сто­літь, коли українцям доводилося захищати свою землю від завойовників, з зброєю в руках відстоювати святе право, дане Всевишнім. Саме на прикладі мужності і самопожертви історичного минулого вирос­тають покоління героїв, які і сьогодні зі зброєю в руках обороняють рідну землю, захищаючи її суверені­тет і територіальну цілісність. Своєю мужністю і патріотизмом вони творять нову сторінку, примножую­чи славу рідного краю.

Святкове дійство у Волі Задеревацькій розпочалося з уро­чистої ходи до музею-садиби, під час якої її учасники у стилі­зованих костюмах відтворили всю епоху боротьби українського народу за незалежну вільну державу. Мужні козаки на ко­нях, січові стрільці, члени Стрий­ської станиці Братства ОУН-УПА та Стрийського міжрайонного Братства воїнів національно-визвольної боротьби, воїни АТО (ООС) очолили ходу.

Щоб подякувати та відати шану героям, в урочистому дій­стві взяли участь духовенство, представники влади, місцевого самоврядування, громадськос­ті, представники усіх поколінь, об'єднаних патріотичним духом.

 72381463 1238264449705637 6623118502788071424 n

Молебень за Україну, Героїв усіх часів, які боролися за вільну і незалежну Українську держа­ву, панахиду за упокій померлих з родини Бандерів та чин освя­чення музею-садиби очолив Преосвященний владика Бог­дан Манишин, єпископ-помічник Стрийської  єпархії  у   супроводі  о. Володимира  Яворського,    пароха    парафії

св. Михаїла с. Воля Задеревацька, му­ніципального чоловічого хору «Каменяр» Стрийського району. Звертаючись до присутніх, вла­дика Богдан зазначив, що сади­ба, в якій проживала сім'я Бан­дерів, є домівкою не тільки цієї славної родини, а й всієї Украї­ни, бо тут формувався патріо­тичний дух Провідника україн­ської нації.

Зі словами подяки до при­сутніх звернулися директор музею-садиби Оксана Бандера та невістка Степана Бандери пані Марія Бандера, яка приїха­ла на святкування з Канади. Во­ни подякували представникам влади за сприяння в оновленні музею-садиби та збереженні національної спадщини для майбутніх поколінь.

Керівники органів місцевої влади, місцевого самовряду­вання, громадських організацій та учасники дитячої патріотич­ної гри «Джура» урочисто по­клали квіти та гірлянду Слави до пам'ятника Степану Бандері. Хвилиною мовчання присутні віддали шану всім, хто загинув за волю і незалежність України.

  

 Під час урочистої частини з ві­таннями до учасників заходу звернулися народний депутат України Андрій Кіт, голова Стрий­ської районної ради Роман Козак та перший заступник голови Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук, які нагоро­дили грамотами з нагоди Дня За­хисника України військовослуж­бовців АТО (ООС), членів Стрий­ської станиці Братства ОУН-УПА та Стрийського міжрайонного Братства воїнів національно-визвольної боротьби.

 

 73051044 10219653758724945 8625665906699141120 n

 

Від імені громади села Воля Задеревацька сільський голова Руслан Хомин щиро подякував голові Стрийської районної ра­ди Роману Козаку, який постій­но дбає за збереження та роз­виток музею-садиби Степана Бандери, депутатському корпу­су, народному депутату України Андрію Коту, представникам РДА та всім організаторам, які доклались до реконструкції музею-садиби та проведення святкового дійства, а також учасникам духового оркестру Стрийського аграрного коле­джу, муніципальному чоловічо­му хору «Каменяр» Стрийського району та народному артисту України Івану Поповичу, який виступив з новою концертною патріотичною програмою у Волі Задеревацькій.