Освячення Чільного каменю у с.Верхня Стинава в будівництво туристично-етнографічного комплексу «Резиденції Святого Миколая»

 

25 серпня 2019р. у с.Верхня Стинава відбулось освячення Чільного каменю в будівництво туристично-етнографічного комплексу «Резиденції Святого Миколая». Розпочалось дійство, як годиться зі Служби Божої, опісля , якої вся громада на чолі з очільниками району, священиками, висоповажними делегаціями зі Сколівщини, Жидачівщини, Турківщини та зі Львова урочистою хресною ходою вирушила з церкви до каменю. 

 

12 отців відправили молебінь до Св.Миколая та освятили перший внесок у розбудову Резиденції.
Від депутатського корпусу всіх присутніх привітав заступник голови Стрийської районної ради Василь Зубрицький, він акцентував увагу громади на особистому внеску кожного у розвиток нашої країни .

 

З вітальним словом до святочної громади звернувся виконуючий обов’язки голови Стрийської РДА Любомир Кащук, він привітав всіх з великою подією в селі та з Днем Незалежності, а також наголосив,що зміни в країні розпочинаються з кожного з нас.

 

Голова села Іван Пранник подякував всім хто приїхав, хто долучився до урочистостей та громаді села за спільну працю. Помічник-консультант народного депутата України Андрія Кота Ольга Боднар, передала щирі слова вітання від п.Андрія та запевнення у підтримці розвитку Резиденції. Після завершення вітальних слів, настоятель храму о. Володимир Король, за труди у ділянці розвитку країни, відзначив високими церковними нагородами - благословенними грамотами та ювілейними орденами.
Під час урочистостей відбулось презентації – Гербу «Резиденції Святого Миколая» (автор Лілія Лунич) та казки «СВЯТИЙ МИКОЛАЙ І СЕЛО ВЕРХНЯ СТИНАВА» (автор Любов Пікас).


З «почином» вітали європейські партнери: Юлія Бойко директор культурно – просвітницького центру ім. Корнелія Макушинського польської громади м. Стрия та подарували казку Корнеля Макушинського «Пригоди цапка Матолка»; спільно з Асоціацією Польських Підприємців Львівщини Тетяною Бойко заклали «Поле НАДІЇ Верхня Стинава », у рамках загальноукраїнського проекту "Поля Надії в Україні" .
Вітала гостей і письменниця Теодора Савчинська-Латик.

 

За сприяння керівника ГО» Молодь Стрийщини» Михайла Шмігельського в рамках проекту «Стрийщина – територія магнолій» 12-ма родинами закладено Родинну алею магнолій. 
По завершенню офіційної частини відбулась презентація та дегустація кулінарної спадщини Верхньої Стинави.