В селі Долішнє вшанували пам'ять Героя АТО Миколи Штинди з нагоди 5-ої річниці від дня загибелі

DSCN0520

20 серпня, в селі Долішнє відбулося вшанування пам’яті колишнього односельця, Героя АТО Миколи Штинди з нагоди 5-ої річниці від дня його загибелі в селищі Георгіївка, що на Луганщині.

В цей день рідні, представники місцевої та районної влади, матері загиблих Героїв АТО Стрийщини, бойові побратими, громадськість та місцева молодь зібралися у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці, щоб молитовно вшанувати пам'ять Героя. 

Місцевий парох о. Тарас Костик відправив поминальну Літургію та парастас за упокій душі воїна Миколи, а також усіх полеглих учасників АТО(ООС) за незалежність України. 

Опісля, місцева громада процесійною ходою відправилась на сільське кладовище де похований Микола Штинда.

Відправивши панахиду присутні поклали квіти шани а також схилили голови в хвилині мовчання в пам’ять про Героя. 

 DSCN0530

Вихованці місцевої школи також долучилися до вшанування Героя читанням патріотичних рядків біля могили Миколи Штинди. 

Нехай пам'ять про нього буде вічною!

 DSCN0527

Довідково

Штинда Микола Миронович (05.12.1978-20.08.2014). Звання: старший сержант; заступник командира БМП – навідник оператор. Народився в селі Долішнє Стрийського району. Освіта: Львівський технікум радіоелектроніки. Службу проходив у складі 24 ОМБр. Загинув під час виконання бойового завдання, внаслідок артилерійського обстрілу бойової позиції підрозділу поблизу смт. Георгіївка Луганської області. Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

У 2015 році в с. Долішнє на фасаді школи відкрито меморіальну дошку, а також в с. Долішнє перейменовано провулок Весняний на провулок ім. Миколи Штинди.

 shtinda