В рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу

Уже впродовж багатьох років триває успішна співпраця між Стрийською районною радою і Ропчицько-Сендзішовським повітом Республіки Польща. Вона приносить велику користь як нам, так і полякам, допомагає налаштовувати добросусідські стосунки між двома державами, встановлювати дружні контакти в сферах освіти, культури, спорту, туризму, плідно працювати над реалізацією проектів, міжрегіональних і транскордонних програм. За цей час делегації зі Стрийщини не раз відвідували сусідню країну, щоб поспілкуватись, обмінятись досвідом із польськими друзями, дізнатись про щось нове і корисне.
 От і минулого тижня Ропчицько-Сендзішовський повіт приймав гостей - делегацію із представників Стрийських районної ради і райдержадміністрації, сільських рад, установ нашого району, яка приїхала у рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Польсько-український форум по обміну досвідом: прямуючи до тривалого і ефективного транскордонного співробітництва» Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007-2013рр., щоб взяти участь у конференції, робота якої тривала 13-14 серпня, та у низці семінарів.
Учасники конференції обговорили п`ять тем. Зокрема заступник голови Стрийської районної ради Орест Курило висвітлив тему «Функціонування місцевого самоврядування в Польщі і Україні». Він вів мову про історичні і сучасні моделі управління на різних рівнях державного управління, супроводжуючи свій виступ мультимедійною презентацією процесів формування самоврядування в обох державах.
Про інституційний розвиток та управління адміністрації Ропчицько-Сендзішовського повіту розповіла віце-староста повіту Дорота Стрж.
Виступ першого заступника голови Стрийської райдержадміністрації Миколи Дмитришина був присвячений питанню покращення якості та доступності послуг для громадян. Як відзначив доповідач, для забезпечення цього потрібно створити гнучкий адміністративний механізм.
Про перебування Польщі в Європейському Союзі та, зокрема, про досвід розвитку Ропчицько-Сендзішовського повіту до і після вступу до ЄС йшлося у розповіді лектора Дарія Чміля. Пан Дарій на підкріплення своїх слів використав багато ілюстроване мультимедійне шоу, що дало присутнім уявлення про успіхи, доглянуті у повіті. За 2004-2006 роки у Польщі реалізували 88 тисяч проектів, на які з фондів Євросоюзу отримали дофінансування у сумі понад 57млрд польських злотих (це приблизно 148 млрд грн.). Фінансова перспектива на 2007-2013роки – 67млрд євро (приблизно 670 млрд грн.) Ці кошти використано на будівництво доріг, мостів, ремонт та поліпшення умов діяльності закладів освіти, охорони здоров`я, органів самоврядування, на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. Як бачимо, вигода очевидна.
З великою увагою учасники конференції вислухали і доповідь професора Владислава Табаша. Її тема – антикризове управління та захист від повені, створення добровільних пожежних дружин.
Поділитися думками і досвідом з окремих питань управління представники влади, державних і громадських установ могли і під час організованих польською стороною семінарів.
Цей дружній візит до Польщі, як зрештою, і усі попередні, був корисним і повчальним, багатим на нові зустрічі і нові знання. Ми ознайомились, як слід писати проекти з тим, щоб в подальшому можна було використовувати кошти Євросоюзу для розвитку закладів охорони здоров`я, освіти, культури, інфраструктури району, а також для поліпшення надання послуг мешканцям Стрийщини. Цікаво було почути і про досвід Польщі на шляху до євроінтеграції. У свою чергу поляки з не меншою цікавістю слухали наші розповіді про функціонування місцевого самоврядування в Україні, зокрема у Стрийському районі.
Отож дружбі, перевіреній часом, міцніти з кожним роком!