Стрийщина відзначила День Конституції України

5маа 2

У четвер, 27 червня, відбулися урочистості з нагоди 23-у річницю Конституції України.

Свято розпочалося із спільного виконання всіма учасниками заходу Державного Гімну України та перегляду відеоролика «Конституція – погляд у минуле».

Опісля, від святочної громади поклали квіти до пам’ятника Провіднику Української Нації Степана Бандери. Цю почесну місію доручили учасникам АТО Юрію Драпалюку та Сергію Маркову.

DSCN01074

Із словами Божого благословення до присутніх звернувся о. Мирон Гринишин, настоятель Катедрального Храму Успіння Пресвятої Богородиці м.Стриядекан Стрийський. Вітаючи з Днем Конституції, він зазначив, що Конституція України – це закон держави, побудований на Божому законі. І сьогодні ми маємо наповнювати себе добром, любов’ю і чесно працювати для добра своїх родин та слави свого народу.

Святкова концертна програма відбулася за участю Заслуженого артиста України Ігоря Богдана.

DSCN01325

На завершення заступник керуючого справами Стрийської районної ради Василь Гриб від імені голови Стрийської районної ради та депутатського корпусу висловив  подяку Заслуженому артисту України Ігорю Богдану за чудовий концерт, любов до рідного краю та української пісні.

5маа 1

Довідково:
Конституція України була ухвалена 28 червня 1996 року. Конституція складається з Преамбули та 14 розділів (Загальні засади, вибори, права, свободи та обов'язки людини і громадянина, Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Правосуддя, територіальний устрій України та інші).
У преамбулі підкреслюється, що ВР України ухвалює цю Конституцію — Основний Закон України від імені українського народу — громадян України всіх національностей.
У Конституції  передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу ВР України. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена.