Новини
Оголошення!

Немає опису.

У неділю, 28 листопада 2021 року, у школі села Нежухів Стрийського району, відбудеться відкриття Кубку Стрийського району з футзалу.

Початок о 11:00.

 
День пам'яті жертв Голодомору – 27 листопада

 

Вперше пам'ятна дата була встановлена указом Президента в 1998 році. Відзначається вона щорічно в четверту суботу листопада. День пам'яті жертв Голодомору у 2021 році випадає на 27 листопада.

День пам'яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні. Наприкінці листопада ми вшановуємо пам'ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Цей день покликаний закарбувати в народній пам'яті страшну трагедію українського народу, і передати цю пам'ять наступному поколінню.

Офіційно свято називається Днем пам'яті жертв голодоморів, адже таких голодоморів було три: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр. Другий Голодомор забрав найбільше життів: від 4,5 до 10 мільйонів життів за різними даними.

Голодомор був організований радянською владою і деякими країнами світу визнаний геноцидом українського народу. Радянський Союз заперечував факт масової смерті українців від штучного голоду. Лише після здобуття незалежності були оприлюднені архівні документи та свідчення очевидців.

Традиційно цього дня організовують загальнонаціональну хвилину мовчання, якою вшановують пам'ять усіх померлих. У храмах України проводяться поминальні богослужіння. У траурну дату організовуються інформаційні заходи та проекти про голодомори.

У День пам'яті жертв голодоморів проводиться акція «Запали свічку пам'яті». Кожен українець може запалити свічку на вікні після хвилини пам'яті. Свічки також запалюють біля пам'ятників жертвам Голодомору, в храмах і в «Меморіалі жертв Голодомору» в Києві.

 
На Львівщині вперше в Україні презентують 3D-мапінг дерев’яної святині

 На Львівщині вперше в Україні презентують 3D-мапінг дерев’яної святині

27 листопада у дерев'яній церкві Святого Архистратига Михаїла 1754 року у Комарно відбудеться унікальна подія. Вперше в Україні за допомогою 3D-мапінгу буде презентовано авторську інтерпретацію історії дерев’яної святині. 

За допомогою світла та звуку церкві повернуть втрачені елементи іконостасу, а глядачі зможуть побачити її «живою», коли вона ще була діюча та наповнена людьми. 

Авторство 3D-мапінгу належить креативній продакшн студії Kurbas Pro, головний художник - Володимир Стецькович. 

Організаторами є: ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини», Історико-культурний заповідник «Древній Звенигород», Комарнівська міська ОТГ. 

Години початку відеомапінгу: 17.00 та 18.00. 

Участь у презентаціях безкоштовна, але з обов’язковою попередньою реєстрацією через в гугл-форму HTTPS://FORMS.GLE/MFC5ZYI7HWF6D3AC7

«Комарно колись було частиною Звенигородської землі. Дуже радіємо, що маємо нагоду долучитись до такого важливого проєкту. Адже унікальні українські дерев’яні храми потребують якісного і креативного представлення», - зазначила керівниця заповідника Наталя Войцещук. 

Участь у події можлива з дотриманням усіх карантинних обмежень. 

Проєкт «Михайлівська церква в Комарно: до основ» здійснюється у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати - Україна” в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей та за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

 

 
Оголошення!

У вівторок, 30 листопада, голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко разом із депутатами Стрийської районної ради від Сколівщини проведуть прийом громадян.

Запрошуємо на зустріч.

Графік (місце і час) :

Славська громада. Місце: Славська селищна рада (смт. Славсько, вул. Володимира Івасюка, 24). Час: 10.00 – 11.30 год.;

Козівська громада. Місце: Козівська селищна рада (с. Козьова, вул. Європейська, 46). Час: 12.30 – 14.00 год.;

Сколівська громада. Місце: Сколівська міська рада (м. Сколе, вул. Данила Галицького, 37). Час: 15.00 – 16.30 год.

 
У Львові збиратимуть кров для передчасно народжених діток

 У Львові збиратимуть кров для передчасно народжених діток

У п’ятницю, 26 листопада, у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський центр служби крові», що за адресою Пекарська, 65, можна стати донорами крові для порятунку життя передчасно народжених дітей.

Кров збирають для відділення передчасно народжених дітей неонатального  центру Львівськох обласної клінічної лікарні .

 Донорами крові для поспішайок можуть стати усі бажаючі з різними групами крові, яким вже виповнилося 18 років.

Збір крові відбуватиметься з 9.00 до 13.00

 
Відповідь на прийняті рішення по зверненнях депутатів Стрийської районної ради до Верховної Ради України

Немає опису.Немає опису.

 Немає опису.Немає опису.

 Немає опису.Немає опису.

 Немає опису.Немає опису.

 Немає опису.Немає опису.

 Немає опису.Немає опису.

 

Відповідь 1

Відповідь 2 

Відповідь 3 

 
З 1 листопада набувають чинності зміни до ПДР

 З 1 листопада набувають чинності зміни до ПДР

Зміни здебільшого зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, а саме — ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали.

Про це повідомляє Патрульна поліція України.

Які нововведення на нас чекають?

 

 

Нові дорожні знаки
З'являться нові дорожні знаки — житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.

Нова дорожня розмітка
Вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо. 
До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки відповідно до положень ДСТУ 2587:2021, де крайовою є лише розмітка 1.2.

Наголошу, що саме КУпАП зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була.

 Зміни пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме:

  •  нове визначення велосипедної доріжки;
  •  поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;
  •  вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху;
  •  регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП.

 

 
В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАТЬ 150 РОКІВ ІЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ СОЛОМІЇ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ

Kyiv Media 

23 вересня 2022 року виповнюється 150 років із дня народження видатної співачки Соломії Крушельницької.

Президент України підписав указ про відзначення річниці, у якому передбачено проведення низки заходів.

«З метою вшанування пам’яті та популяризації творчості видатної української співачки Соломії Крушельницької, а також з нагоди відзначення у 2022 році 150-річчя від дня її народження постановляю Кабінету Міністрів України утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької та розробити і затвердити план заходів», — йдеться у документі.

Зокрема передбачається провести у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької VІ Міжнародного конкурсу оперних співаків її імені.

У містах та селах, що пов’язані із життям та творчістю видатної співачки, відбудеться низка з культурно-мистецьких заходів з нагоди 150-річчя від дня її народження.

Також прийоми та виставки будуть влаштовувати закордонні дипломатичні установи України.

Національний банк України виготовить та випустить в обіг ювілейні монети, а Укрпошта — марки і конверт, присвячених 150-річчю від дня народження Соломії Крушельницької, та здійснить спецпогашення поштової марки. До слова, У 1997 році Національний банк України випустив пам’ятну монету номіналом у 2 гривні, присвячену 125-річчю від дня народження співачки.

У Києві відбудуться заходи зі вшанування пам’яті та популяризації творчості Соломії Крушельницької.

Народилася Соломія Крушельницька 23 вересня 1872 року в селі Білявинці, нині Чортківський район, Тернопільської області (тоді Королівство Галичини та Володимерії, Австро-Угорщина), в сім’ї греко-католицького священника. Походить зі шляхетного і старовинного українського роду Крушельницьких гербу Сас.

Співати почала з юних років. 1893 року Крушельницька закінчила Львівську консерваторію. Восени 1893 року Соломія їде до Італії, де її вчителями стали знамениті Фауста Креспі (спів; підготувала не одну знамениту співачку, вважала Соломію найздібнішою зі своїх учениць) і професор Конті (драматична гра і міміка).

У другій половині 1890-х років почались її тріумфальні виступи на сценах театрів світу: Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини, Чилі в операх «Аїда», «Трубадур» Д. Верді, «Фауст» Ш. Гуно, «Страшний двір» С. Монюшка, «Африканка» Д. Меєрбера, «Манон Леско» і «Чіо-Чіо-Сан» Д. Пуччіні, «Кармен» Ж. Бізе, «Електра» Р. Штрауса, «Євгеній Онєгін» і «Пікова дама» П. Чайковського та інших.

Саме завдяки її голосу і артистичному таланту Джакомо Пуччіні вдалося врятувати свою оперу «Мадам Баттерфляй», що провалилася у першій редакції. Після вистави зворушений Джакомо Пуччіні, котрий повернув собі творчу честь, надіслав Крушельницькій фотокартку із присвятою «неперевершеній та найчарівнішій Баттерфляй (Джакомо Пуччіні, Торре дель Лаго, 1904)».

Також Соломія Крушельницька була однією з перших виконавець ролі Саломеї однойменної опери Ріхарда Штрауса.

У серпні 1939 року співачка відвідала Галичину і через початок Другої світової війни не змогла повернутися до Італії. Після приєднання в листопаді 1939 року Західної України до СРСР нова влада націоналізувала будинок артистки, залишивши їй чотирикімнатну квартиру, в якій вона жила із сестрою Ганною. Під час німецької окупації Львова С. Крушельницька дуже бідувала, тому давала приватні уроки вокалу.

Мешкаючи й викладаючи в Радянській Україні, Крушельницька, незважаючи на численні звернення, довгий час не могла отримати радянського громадянства, залишаючись підданою Італії. Нарешті, написавши заяву про передачу своєї італійської вілли й усього майна радянській державі, вона стала громадянкою СРСР. Віллу відразу продали, компенсувавши власниці мізерну частину від її вартості.

1951 року Соломії Крушельницькій присвоїли звання Заслуженого діяча мистецтв УРСР, а в жовтні 1952 року вона нарешті отримала звання професора.

Соломія Амвросіївна Крушельницька померла 16 листопада 1952 року. Її поховали у Львові на Личаківському цвинтарі.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 157